פסטיבל אמנויות האביב – Printemps des Arts

מופע ג'אז בפסטיבל אמנויות האביב של מונקו

מופע ג'אז בפסטיבל אמנויות האביב של מונקו


פסטיבל אמנויות האביב במונקו נוסד ב-1984. הפסטיבל נמשך בכל שנה לאורך 5 סופי שבוע בין החודשים מרץ לאפריל שבהם הנסיכות משנה פניה – מנסיכות אריסטוקרטית ויוקרתית למקום מסעיר של מופעים אמנותיים יצירתיים ויוצאי דופן.

עם השנים הפסטיבל נתן מקום לביטוי אמנותי בתחומים חדשים כמו אופרה, אמנות חזותית (תאטרון, פיסול וקולנוע) וסגנונות מוזיקליים מודרניים (ג'אז למשל). לא פלא לכן שהוא זכה לשם עולמי הודות למגוון ולהיקף האירועים שנערכים במסגרתו.


תכנון טיולים באנר

הפסטיבל נערך במיקומים שונים במונקו שהופכים את הפסטיבל לחוויה רב-חושית, למשל בית האופרה של מונקו, הוטל דה פריס, פורום גרימלדי, מועדון הספורט של מונטה קרלו ואפילו המוזיאון האוקיינוגרפי.

airalo ad

טוויסט מודרני למוזיקה קלאסית

בשנים הראשונות הפסטיבל הוקדש למוזיקה קלאסית והופיעו בו הסולנים והתזמורות הגדולות ביותר (דניאל ברנבויים, יהודי מנוחין והתזמורות הפילהרמוניות של ברלין, צ'כיה ולונדון), אבל עם הזמן האמנים והקהל התחילו לקחת סיכונים – מה שאומר שהמילה "קלאסי" קיבלה מובן חדש לחלוטין.

משנת 2004 התחיל הרעיון של "קונצרט בהפתעה" – קונצרט שעליו הקהל לא יודע דבר מראש, למשל מי ינגן, מה ינוגן ואיפה ייערך הקונצרט. בין המיקומים המפתיעים ניתן לציין רכבות ואפילו חניונים ברחבי הנסיכות. בשנת 2006 הקונצרטים אפילו נערכו בבתים פרטיים (!) של תושבי הנסיכות.

מה מחכה לכם בפסטיבל של 2019?

פסטיבל אמנות האביב 2019 ייערך בתאריכים 15.3-14.4 ויכלול הרצאות, קונצרטים מיצירות בטהובן, ברהאמס, ברטוק ועוד וכן יוקרנו סרטים, ייערכו כיתות אמן ואפילו תושמע אופרה באמצעות כלים אלקטרוניים חדישים. וזו כמובן רשימה חלקית בלבד.

במסגרת הפסטיבל ייערכו בתאריך 24.3 שני קונצרטים בהפתעה: אוטובוס אחד ייצא ממונקו בשעה 13:30 והשני מניס בשעה 14:00. היעד שבו ייערך הקונצרט אינו ידוע וכך גם התכנית האמנותית, אבל דבר אחד בטוח – זה הולך להיות מעניין ומהנה.


Booking.com

כמה זה עולה לנו?

אולי תופתעו לדעת, אבל למרות שמדובר בפסטיבל יוקרתי בקנה מידה בינלאומי מחירי הכרטיסים שפויים ושווים לכל כיס:

  • קונצרט בהפתעה – 35 אירו לאדם.
  • סרט – 5 אירו.
  • הרצאה – 10 אירו לאדם או חינם לאלו שירכשו כרטיס לקונצרט כלשהו. בכל מקרה הרשמה מראש היא חובה הודות למספר המקומות המוגבל גם כאשר הכרטיס חינמי.
  • קונצרטים של תזמורות – 26 ו-35 אירו לאדם (תלוי במיקום באולם המופעים).
קונצרט במסגרת הפסטיבל

קונצרט במסגרת הפסטיבל

המזמינים כרטיסים ל-5 קונצרטים או יותר ייזכו להנחה של 25%. כמו כן תינתן הנחה של 5% לקונסרבטוריונים ואורחים צעירים (בגיל 13-25) ישלמו רק 10 אירו לקונצרט. ילדים עד גיל 13 אינם חייבים בתשלום.

הערה חשובה – כרטיסים בהנחה או כרטיסי חינם לילדים אינם ניתנים לקנייה באמצעות האינטרנט.

ליצירת קשר והזמנת כרטיסים