עונה מומלצת

מיקומה של מונקו בלב אירופה ולחופי הים התיכון הופך אותה למושלמת לביקור כל השנה. מונקו נמצאת בין האלפים הצרפתים מצפון, הריביירה הצרפתית ממערב והריוויירה האיטלקית ממזרח ולכן נהנית מאקלים אידיאלי. מזג אויר מתון כל השנה וממוצע של 300 ימי שמש בשנה. ברוב השנה האירועים השונים מתקיימים כאן באוויר הפתוח, כך שאתם גם נהנים מאירועים ברמה הכי גבוהה שיש וגם מאקלים שהוא פשוט מושלם.


מונקו טובלת בירוק - עונת האביב בנסיכות
מונקו טובלת בירוק – עונת האביב בנסיכות

שימו לב – למרות הטמפרטורות הנוחות ברחובות מונקו אסור ללכת בבגדי ים, יחפים או במכנסיים קצרים (מלבד בחופים ובאזורי הרחצה). כל השנה נדרש לבוש הולם בכל המקומות הציבוריים במונקו ובעיקר במבנים דתיים, למשל בקבלות פנים רשמיות ובאירועי גאלה. לבתי הקזינו יש ללבוש ז'קט, חליפה ועניבה עם עדיפות לעניבה שחורה.

מונקו באביב

באביב רוח המיסטרל במונקו מאפשרת ליהנות משמים בהירים ומטמפרטורות נוחות של 10-15 מעלות צלסיוס. בתקופה זו מתקיימים אירועים שונים בנסיכות באוויר הפתוח: תחרות סידור הפרחים בחודש מרץ, תחרות הטניס בסבב המאסטרס באפריל, מרוץ הגרנד פרי בחודש מאי, תחרות שחייה בינלאומית בחודש יוני, מופעי רכיבה על סוסים, פסטיבל אמנויות האביב, פסטיבל הפיסול הבינלאומי ועוד…


תכנון טיולים באנר
מונקו באביב
מונקו באביב

מונקו בעונת הקיץ

רוב הקיץ הטמפרטורות במונקו נעות סביב ה-27 מעלות צלסיוס. אמנם במשך כשבוע בחודשים יולי ואוגוסט ייתכנו משבים חמים, אבל הרוח מהים מקררת את האוויר והלילות הופכים להיות נעימים במיוחד. בתקופה זו מתקיימים בנסיכות אירועים רבים באוויר הפתוח, למשל תחרות האתלטיקה Herculis שנחשבת לשנייה בחשיבותה בעולם, הופעות של התזמורת הפילהרמונית של מונטה קרלו וגולת הכותרת – פסטיבל הזיקוקים הבינלאומי בחודשים יולי ואוגוסט.

airalo ad

מונקו בסתיו

תקופת הסתיו נחשבת לאחת התקופות הטובות להיות בהן במונקו והטמפרטורות נעות מ-15-21 מעלות צלסיוס. המשמעות היא שניתן לרחוץ בים עד אמצע אוקטובר וליהנות מאירועים שונים, למשל תצוגת היכטות בספטמבר, מירוץ השדה Croos du Larvotto בנובמבר וכמובן תצוגת הזיקוקים ביום העצמאות של הנסיכות ב-19.11.

מונקו בעונת החורף

הטמפרטורות במונקו בחורף נעות מ-8-14 מעלות צלסיוס ואמנם הלילות קרירים, אבל הימים שטופי שמש ופשוט מושלמים לכל פעילות שהיא, למשל האירועים השונים שמתקיימים בנסיכות בעונה זו: אירוע הריקוד Monaco Dance Forum בדצמבר, ראלי מונקו בינואר, חגיגות שונות לרגל חג המולד והשנה האזרחית, פסטיבל הקרקס ועוד.

איזה אירועים נערכים בתקופת החורף במונקו?

הודות לאקלים הנוח ששורר במונקו בחורף, נערכים בה בתקופה זה מספר אירועים חשובים. למשל: Monaco Dance Forum בחודש דצמבר, ראלי מונקו בחודש ינואר, פסטיבל הקרקס ועוד.

האם יש אירועים שנערכים בתקופת האביב באוויר הפתוח במונקו?

בהחלט. הודות לאקלים הים-תיכוני במונקו ניתן לקיים אירועים שונים בתקופת האביב באוויר הפתוח. למשל, תחרות סידור הפרחים שנערכת בחודש מרץ, מרוץ הגרנד פרי שנערך בחודש מאי, מופעי רכיבה על סוסים, פסטיבל אמנויות האביב, פסטיבל הפיסול הבינלאומי ועוד. עוד אירועים יש כאן.

מתי נערך פסטיבל הזיקוקים הבינלאומי במונקו?

פסטיבל הזיקוקים הבינלאומי נערך במונקו בחודשים יולי ואוגוסט, אבל הוא לא האירוע היחיד שנערך בנסיכות בתקופה זו. הודות לרוח שנושבת מהים האוויר מתקרר והלילות נעימים, זו תקופה מושלמת לאירועים שונים כמו תחרות האתלטיקה Herculis, הופעות של התזמורת הפילהרמונית של מונטה קרלו ועוד. עוד אירועים יש כאן.

עד מתי ניתן לרחוץ בים במונקו?

הטמפרטורות במונקו ממשיכות להיות נעימות גם בתקופת הסתיו (15-21 מעלות צלסיוס בממוצע), כך שניתן לרחוץ בים גם באמצע אוקטובר. לא פלא שבתקופה זו נערכת תערוכת היכטות השנתית בנסיכות.