אוסף הרכבים של נסיך מונקו

מכונית לינקולן משנת הייצור 1928 באוסף הרכבים של נסיך מונקו
מכונית לינקולן משנת הייצור 1928 באוסף הרכבים של נסיך מונקו

אוסף הרכבים של נסיך מונקו מציג קרוב למאה מכוניות קלאסיות אירופאיות ואמריקאיות, כולן שייכות לנסיך מונקו אלברט השני. עם זאת האוסף החל להיבנות כאשר אביו, הנסיך רנייה השני התחיל לאסוף מכוניות עתיקות בסוף שנות החמישים ולשפץ אותם. כולן אגב כשירות גם היום לנסיעה.


האוסף היה ממוקם תחילה במוסך שבארמון הנסיך אך עם השנים ועם גדילת האוסף התעורר הצורך להעביר אותו מקום וכעת הן מוצגות ב-Terrasses de Fontvieill. עם זאת, עד שנת 1993 האוסף היה סגור לקהל ורק בשנה זו החליט נסיך מונקו הנוכחי, אלברט השני לפתוח אותו לציבור אם כי בתשלום.

כיום האוסף משתרע על כ-4000 מ"ר ועל 5 קומות אבל לצערנו אינו נגיש לנכים. במקום תוכלו לצפות במכוניות של מיטב יצרני הרכב, למשל פורד טי (שנת ייצור 1924), לינקולן (מודל 1928) וכן דגמי אספנות של מרצדס, רולס רויס, יגואר ועוד.


תכנון טיולים באנר

מוקד עלייה לרגל שגם אתם יכולים ליהנות ממנו

למעשה, האוסף הזה מוסיף להילה של מונקו כמוקד עלייה לרגל בכל הקשור לתחום המוטורי. ודי אם נזכיר את מרוץ הגרנד פרי שנערך בנסיכות כל מאי, את מירוץ מונטה קרלו ההיסטורי שנערך בה כל שנה שבועיים לפני מרוץ הגרנד פרי, הראלי ההיסטורי שנערך כל שנה בינואר וכמובן אוסף הרכבים הנ"ל.

airalo ad

במקום ניתן לקיים אירועים שונים כמו מסיבות קוקטייל, קבלות פנים, ארוחות ערב ועוד.

מומלץ לבקר במקום במסגרת יום טיול ברובע פונטוויל שמתחיל באצטדיון מונקו, ממשיך בשביל הפסלים, כולל ביקור במוזיאון החותמות והמטבעות ובמוזיאון הימי, בפארק הזואולוגי ומסתיים במנחת המסוקים. טיול זה ללא ביקור במוזיאונים יימשך כשעה, כך שהוא מתאים גם לאלו שמעוניינים בטיול של יום שלם.

הגעה למקום

  • באוטובוס – קווים 5 או 6 עד מרכז הקניות פונטוויל משם יש גישה באמצעות מעלית ציבורית.
  • ברגל – הליכה של 5 דקות מתחנת הרכבת של מונקו או מחניון מרכז הקניות פונטוויל (Parking de Fontvieille).

שעות הפתיחה של התערוכה

כל יום מ-10:00-18:00 (כניסה אחרונה ב-17:30) מלבד חג המולד והיום הראשון לשנה האזרחית

מחירים

  • מבוגר – 6.5 אירו
  • ילדים בגיל 6-16 וסטודנטים – 3 אירו

עלות כרטיס משולב לארמון הנסיך ולאוסף הרכבים

  • מבוגר – 11 אירו
  • ילדים (גיל 8-14) וסטודנטים – 5 אירו

מלונות מומלצים בקרבת תערוכת הרכב

 ליצירת קשר