פסטיבל הקרקס הבינלאומי במונקו

פסטיבל הקרקס הבינלאומי במונקו

פסטיבל הקרקס הבינלאומי במונקו

פסטיבל הקרקס במונקו הוא פסטיבל שנתי שמתקיים בנסיכות ברציפות משנת 1974 בסוף ינואר/תחילת פברואר. הפסטיבל נחשב לפסטיבל הקרקס הראשון בעולם ולכן במהלך השנים הוא זכה להערכה בינלאומית. כיום הוא נחשב לפסטיבל הגדול והיוקרתי ביותר בעולם בעולם הקרקסנות. הפסטיבל מתקיים באוהל קרקס בשם Chapiteau de Fontvieille שמוקם כל שנה לצרכי הפסטיבל בלבד.

התחלה צנועה לפסטיבל גדול

עם זאת, ההתחלה הייתה צנועה והפסטיבל הראשון התקיים ברובע פונטוויל שהיה אז אדמה בתולית שיובשה מהים. בתכניה של הפסטיבל הראשון הופיעה ההקדמה הבאה של הנסיך רנייה, שליט מונקו דאז שמהווה את תמצית מהות הפסטיבל עד היום – "פסטיבל הקרקס הבינלאומי הזה נוצר על ידי חשיבה על קהילת הקרקס, על המשפחה הזאת של אנשים שזוכים להערכה מועטה, כך שאתם הצופים במאמציהם ובעבודתם, תוכלו להכיר אותם טוב יותר ולחגוג את פעולתם".

כיום הפסטיבל כולל כ-25 הופעות קרקס שונות שמוצגות פעמיים: פעם אחת בפני הקהל ופעם אחת בפני חבר השופטים שמורכב מאנשי מקצוע בתחום, נציגי נסיכות מונקו ובראשם הנסיכה סטפני פטרונית הפסטיבל, נציגי תאגידים שונים, עיתונאים, עמותות ואנשים פרטיים. הופעות אלו כוללות כ-200 אמנים מ-22 מדינות, כך שהמונח בינלאומי הוא לא רק חלק משם הפסטיבל אלא מציאות אמיתית באוהל הקרקס.

יש מתנדב בקהל?

בפסטיבל מוענקים ע"י פטרונית הפסטיבל, נסיכת מונקו סטפני פרסים שונים בתחום מיומנויות קרקסיות שונים. הפרס הנחשב ביותר מבין פרסי הפסטיבל הוא פרס ליצן הזהב – הפרס היוקרתי ביותר בעולם כיום בתחום הקרקס. כמו כן, החל מ-2011 נערכת במסגרת הפסטיבל תחרות נושאת פרסים לאמני קרקס צעירים. הפרס בתחרות זו מוענק לזוכים ע"י הנסיכה פאולין, ביתה של הנסיכה סטפני.

הפסטיבל נמשך 12 יום. עשרת הימים הראשונים של הפסטיבל מוקדשים לאמנים ותיקים והיומיים האחרונים לאמנים צעירים. עם זאת, כל ההופעות של האמנים צעירים והבוגרים נשפטים כאחד על פי אותם קריטריונים טכניים ויצירתיים: מיומנות, זריזות וחוש הומור. הפרסים מחולקים במהלך מופע גאלה ובאופן מסורתי נסיך מונקו משתתף כ"מתנדב" בכל הביצועים הנבחרים.

במקור אמנם הנסיך רנייה ייסד את הפסטיבל לשתי מטרות: להחזיר את הזוהר לאמנות הקרקס ולסייע לידע הקרקסי שעבר מדור לדור, אבל כיום פסטיבל הקרקס הבינלאומי הוא יותר מפסטיבל. למעשה, מדובר במפגש השנתי של קהילת הקרקס הבינלאומית עם חובבי קרקס מכל העולם.

כשמוסיפים לכך את העובדה שהפסטיבל נערך במקום הכי יפה בעולם (מונקו כמובן) מתקבלת תוצאה שלא תרצו לפספס.

להזמנת כרטיסים חייגו  377-92052345 או הכנסו לאתר אינטרנט של הפסטיבל.

מלונות מומלצים קרובים לפסטיבל