חוף Larvotto במונקו

חוף לרווטו שבמונקו חוף חצץ מלאכותי ברובע מונטה קרלו שנבנה באזור ביצתי אחרי מלחמת העולם השנייה. במאה ה-17 האזור נחשב למסוכן לבריאות כי מי הביצה משכו יתושים רבים וגרמו למחלות, אבל מאז זרמו הרבה מים בים והמציאות בנסיכות הקטנה מונקו השתנתה פלאים.


חוף Larvotto במונקו
חוף Larvotto במונקו

החוף נמצא בצד המזרחי ביותר של הנסיכות על גבול צרפת ונחשב ייחודי במינו. בחוף מסתובבות נשים שמצד אחד לא חוששות להסיר את חלקו העליון של הביקיני שלהם, אבל מצד שני לא יוותרו על התכשיטים היקרים שלהן ועל משקפי השמש המעוצבים גם בים.

שווים ושווים יותר גם במונקו

למעשה, מכיוון שזהו חוף הרחצה היחידי בנסיכות הגישה אליו חופשית והצפיפות בהתאם. במילים אחרות – החוף עמוס כמעט כל השנה ובעיקר ביולי אוגוסט. למרות זאת, +חלק מהחוף הוא פרטי והגישה אליו מוגבלת רק לדיירי המלונות שעל החוף ולמי שממונו בכיסו. מסתבר שגם כאן יש שווים ושווים יותר…


תכנון טיולים באנר

שימו לב – בחופים הפרטיים תוכלו לשכור כיסא נוח ושמשיה ממועדון החוף הסמוך (La Note Bleue שפתוח בחודשים אפריל-אוקטובר), אבל בחוף הציבורי תצטרכו להביא הכל איתכם, לרבות כסאות, מגבות, שמשיות וכו'.

airalo ad

ואם לא הבנתם את זה עד עכשיו החוף מקסים בהחלט ושווה ביקור. הוא כולל מים צלולים ורדודים (יש שובר גלים) שמתאימים לכל המשפחה ובקיץ (יולי-אוגוסט) גם רשתות הגנה מפני מדוזות, שירותי הצלה (מ-10:00-18:00) ומגוון של מסעדות. אנחנו כמובן ממליצים להגיע כמה שיותר מוקדם בבוקר כדי לתפוס מקום.

רשתות להגנה מפני מדוזות בחוף
רשתות להגנה מפני מדוזות בחוף

יש כאלו אפילו שאומרים שרק בחוף הזה ניתן ליהנות באמת מהאווירה האותנטית של הריביירה הצרפתית, אבל אנחנו ניתן לכם להחליט. עצה מאיתנו – השאירו את חיות המחמד במלון כי כאן הן לא מתקבלות בברכה.

לרשות המבקרים בחוף עומדים מתקנים כמו שירותים ומקלחות, מגרש כדורעף חופים, חדר כושר, סקייט פארק וטרמפולינות, מסעדה (Miami Plage) וכן מועדון ספורט (Sea Vol). במועדון זה תוכלו ליהנות מפעילויות ימיות ספורטיביות שונות כמו צלילה, אופנועי ים, שיט בקיאקים, גלישת גלים ורוח ועוד.

ובטח תשמחו לדעת שהחוף כולל בתוכו גם את פורום גרימלדי, כך שבהחלט ניתן לשלב בו עסקים עם הנאה. ואם חשקה נפשכם להישאר פה עוד כדאי שתחשבו פעמיים – שדרות הנסיכה גרייס שנמצאות סמוך לחוף נחשבות לאחד מרחובות המגורים היקרים בעולם.

לסיים את הביקור בחוף עם טעם של עוד

אתם יכולים גם לעכל את המידע הזה (תרתי משמע) במסעדת Rose des vents שנמצאת ברחוב. המסעדה משקיפה לחוף כך שאתם נהנים מכל העולמות: גם אוכל משובח וגם נוף אנושי שאין במקומות אחרים.

אנחנו ממליצים לטעום את הסרדינים והקלמרי בגריל, את ההמבורגרים ואת הקרפים ולהגיע בזמן השקיעה מסיבה אחת – כדי לסיים בסטייל אמיתי יום באחד החופים הזוהרים ביותר של אירופה שלא לומר העולם.