תצוגת היאכטות היוקרתית Monaco Yacht Show

כל שנה בסוף ספטמבר מאז 1991 מתקיימת בנמל הרקולס במונקו תצוגת יאכטות יוקרתית בשם Monaco Yacht Show. התצוגה נחשבת לאירוע היוקרתי בעולם בתחום היאכטות. באירוע מוצגות לראווה כ-100 מהיכטות היפות בעולם ומושקות בו כל שנה כ-30 יכטות חדשות כך שלא פלא שהוא מושך אנשי מקצוע וחובבים כאחד – 40,000 איש כל שנה.


נערה משתזפת על סיפון יאכטה בתצוגת היאכטות היוקרתית Monaco Yacht Show
נערה משתזפת על סיפון יאכטה בתצוגת היאכטות היוקרתית Monaco Yacht Show

היאכטות שמוצגות בתצוגה נחשבות ליוקרתיות בעולם. הכניסה לתצוגה כרוכה בתשלום למעט ילדים. כמו כן, ניתן להכניס לתצוגה חיות מחמד קטנות, מותר לצלם את היאכטות אבל אסור לעשות שימוש ברחפנים. אפשר גם לבקר ולעלות על סיפון היאכטות אבל יש לתאם זאת מראש עם צוות היאכטה.

לרשות הבאים לתצוגה עומדים שני טרקלינים

טרקלין לקפטנים ולצוותי היכטות

טרקלין זה משתרע על 2 קומות ובו גישה חופשית לאינטרנט אלחוטי, עיסויים לצוותי היאכטות ומגוון אפשרויות פנאי ובידור כל ימי התצוגה.


תכנון טיולים באנר

הטרקלין פתוח בשעות 08:30-19:00 וניתן ליהנות בו מארוחות בוקר (כל יום מ-08:30-10:00) וצהריים (כל יום מ-12:00-14:30) וכן מבר פתוח.

airalo ad

טרקלין עליון (Upper Deck Lounge)

טרקלין זה ממוקם מתחת לאוהל התערוכה Parvis Piscine ומאפשר לנוח מסאונו של נמל הרקולס. הטרקלין פתוח לכל המבקרים והמשתתפים בתערוכה כל יום בין 10:00-18:30, מאפשר ליהנות מאינטרנט אלחוטי וכן ממסעדה ומבר שמפניה:

  • מסעדה – המסעדה מגישה ארוחות צהריים כל ימי התערוכה בין 12:00-15:30 ומומלץ להזמין מקומות מראש. התפריט במסעדה משתנה כל יום והשף שלו הוא Philippe Joannes – שף מלון Fairmont Monte Carlo.
  • בר שמפניה – הבר פתוח בשעות 10:00-18:30 וניתן לנשנש בו גם חטיפים וממתקים.

מלונות מומלצים ליד התערוכה

לא רק תצוגת יאכטות

ברציף Quai Antoine Ier מתקיימת לאורך ימי התצוגה גם תערוכה עם יותר מ-540 דוכנים של חברות בתחומים משיקים לספנות, למשל חברות רכבי יוקרה, חברות יין, מטוסים פרטיים, שעוני יוקרה ועוד. התערוכה מתקיימת כל יום בשעות 10:00-18:30 והיא חגיגה של ממש לאנשי האלפיון העליון וחוג הסילון.

הנסיך אלברט מבקר בתערוכה
הנסיך אלברט מבקר בתערוכה

מפגש Monaco Yacht Summit

במסגרת תצוגת היכטות נערך גם Monaco Yacht Summit – מפגש שנערך כל יום בין 12:00-18:30 וכולל הרצאות קצרות (כל אחת באורך 30 דקות) בתחום, דיונים ופאנלים של מומחים כך שזו הזדמנות של ממש לדון בנושאי ספנות עכשוויים, לשתף פעולה עם מומחים בתחום ולפגוש אנשי מקצוע בתעשייה.

כמו בכל דבר גם בתצוגת היכטות של מונקו הטוב נשאר לסוף ובמילים אחרות – בחירת היכטות המצטיינות ביום האחרון של התצוגה במסגרת ערב גאלה. הבחירה נעשית ע"י חבר שופטים מקצועי ועיתונאים מהתחום במספר נושאים: פרס ליאכטה הידידותית ביותר לסביבה, פרס ליאכטה עם עיצוב הפנים הטוב ביותר, פרס ליאכטה עם העיצוב החיצוני הטוב ביותר ופרס ליאכטה החדשה הטובה ביותר, כלומר כזו שמשלבת בצורה הטובה ביותר עיצוב פנים וחוץ, חדשנות וקיימות.

פרטים נוספים