הכירו את ETIAS, אישור הכניסה החדש למונקו החל משנת 2024

החל מ-2024, נצטרך להתחיל להתרגל לשינוי קל לפני היציאה לחופשה במונקו, יעד יפהפה השוכן בריביירה הצרפתית. עם תחילתה של 2024, כולנו נהיה מחויבים להגיש בקשה לקבלת ויזה לצרפת. תאריך השקת ויזת ETIAS נדחה מספר פעמים מאז 2022, אולם, במידה והתוכנית תתקדם כמצופה, בשנת 2024 ישראלים יהיו מחויבים להיכנס לאירופה עם ויזה.


מעגן במונקו

אשרת ETIAS היא למעשה מערכת אירופאית המספקת מידע והרשאות לנסיעות. ויזה זו היא הגרסה האירופאית למערכות דומות הקיימות כבר ברחבי העולם, אשר פועלות בהצלחה כבר שנים, ואף מקלות במידה רבה על חווית הנוסעים.

מהי מטרת ויזת ETIAS, וכיצד היא תשפיע עלינו?

עד עכשיו אפשר היה לנסוע למונקו וליהנות מחופיה היפים ואוכל איכותי ללא כל הכנה מוקדמת. אז מה בעצם השתנה, ומהם הגורמים לכך? מטרת הויזה החדשה היא שמירה על הביטחון המקומי. כולנו מודעים לשינויים הגלובליים הנוכחיים, וביניהם עלייה משמעותית באחוזי ההגירה בכל רחבי העולם. השיטה החדשה נועדה לצמצם חשש מפני טרור וכן הגירה לא-חוקית, יד ביד עם בקרה יעילה של בירוקרטיה. חווית תיירות בטוחה ונעימה הינה אינטרס משותף לכל הצדדים.


תכנון טיולים באנר

מערכת ה-ETIAS בוחנת את המידע על הנוסע הפוטנציאלי אל מול המידע שיש ברשותה, ובכך מפשטת את תהליך הבדיקה של הנוסעים. את הבקשה לקבלת הויזה המקוונת יש להגיש ארבעה ימים לפני הטיסה לכל הפחות. באופן ממוצע, מילוי טופס הבקשה לויזה אורך כעשר דקות, ומצריך לספק מידע בסיסי בנוגע למבקש הויזה, ולעיתים להוסיף פרטים באשר למטרת הביקור ביעד אליו תבחרו לנסוע. אם הכל כשורה, הויזה תשלח בדואר אלקטרוני תוך 48 שעות, ולעיתים תוך כמה דקות בלבד.

airalo ad

מה מאפשרת ויזת ETIAS, ולמי היא מיועדת?

רבות ממדינות אירופה לא נכללות ברשימת המדינות המצריכות קבלת של אשרת הכניסה הזו, לא רק צרפת. עשרים ושש מדינות משתייכות לאמנת שנגן, אזור אשר החל משנת 2024 יחייב אשרת כניסה אליו. בין מדינות אלה אפשר למצוא את פורטוגל, שוודיה, הולנד, בלגיה, גרמניה, ועוד רבות ויפות.

מצידו השני של המטבע, אנחנו לא המדינה היחידה שאזרחיה מחויבים לקבל ויזת ETIAS. אנחנו בחברה טובה! למעשה, מדובר באזרחיהן של לא פחות מ-60 מדינות, ביניהן ארצות הברית וקנדה. כדאי לזכור שמתאריך ההנפקה שלה, הויזה ניתנת לשימוש לפרק זמן של שלוש שנים, ואינה מגבילה את מספר הכניסות האפשרי למדינות אלה למשך 90 יום, די והותר זמן לחקור ביסודיות את נפלאות הנסיכות הייחודית שהיא מונקו. מי שירצה להישאר במדינות אלה למשך תקופה ארוכה יותר, יכול להגיש בקשה לויזה ארוכת טווח.

אז אם אתם מתכננים חופשה למונקו בעתיד הקרוב, תסעו, תהנו ותחזרו בשלום. רק אל תשכחו להתכונן ולהוציא ויזה לצרפת לפני שתעלו על הטיסה.