שוק לה קונדמין – Marché de La Condamine

שוק קונדמין במונקו
שוק לה קונדמין במונקו

שוק לה קונדמין במונקו נפתח ב-1880 ב-Place d`Armes, שופץ ב-1992 במטרה לעמוד בהתפתחויות בתחום המזון והקולינריה ונחנך מחדש ב-2012 ע”י הנסיך אלבר. כיום השוק מחולק ל-2 חלקים. השוק הפתוח שבו ניתן לרכוש תוצרת חקלאית כגון פירות, ירקות ופרחים והשוק המקורה שבו ניתן לרכוש מאפים, דגים, בשרים, יין וכלי בית.


זהו שוק טיפוסי לדרום צרפת הודות למדרכות הטרה-קוטה ואריחי הקרמיקה שנושאים מוטיבים מקומיים. השוק נחשב לחלק ממורשת מונקו והוא מייצג את הלב האותנטי שלה. זהו המקום שבו נוהגים להתכנס תושבי הנסיכות ולעשות קניות במחירים שפויים.

למרות המודרניות של השוק, הוא עדיין משמר את האווירה המקומית שהיא אמידה מחד אבל מאידך חמה, חייכנית וידידותית. השוק כולל 3 אזורים ונחשב לייחודי הודות לעובדה שזהו אחד המקומות היחידים במונקו שבהם ניתן לשמוע את השפה המקומית ולרכוש תוצרת מקומית, למשל:


תכנון טיולים באנר
  • Barbagiuan  – רביולי גדול מטוגן בשמן
  • Pissaladière  – עוגה מלוחה עם בצל ועגבניות
  • Tourte de blettes – פאי בשר
  •  Fougasse monégasque – פוקצ’ה שמעוטרת בצבעי הדגל של מונקו: אדום ולבן.

מחירים שפויים ושירות של מלכים

השוק פתוח כל יום במשך כל השנה (מ-07:00-15:00 בימי חול ועד 14:00 בימי ראשון) ובהתאם לדרישת הקהל החל משנת 2014 השוק פתוח גם בערב (בימים שלישי-שבת בשעות 18:00-21:30). שימו לב – שם השוק בערב הוא אמנם Halle Gourmande, אבל מדובר באותו השוק בדיוק.

airalo ad

ואם ידיכם עמוסות מצרכים אתם יכולים להסיר דאגה מלבכם מסיבה אחת – בשוק ניתן להינות משירות משלוחים חינמי כל יום מ-07:30-14:30 (מלבד יום ראשון). לפרטים נוספים חייגו 377-93306394. יש באזור השוק חנייה (Parking de la Condamine) ושעת החנייה הראשונה היא חינמית.

אם אתם מגיעים לאזור השוק עם ילדים בטח תשמחו לדעת שתוכלו לעשות קניות בשקט. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שבכיכר השוק (Place d`Armes) יש נדנדות לילדיכם, ספסלים, דוכן עיתונים וקיוסק עם מזכרות.

Place d`Armes - מונקו
Place d`Armes – מונקו

ואם אתם כבר פה…

מומלץ לבקר בשוק במסגרת טיול ברובע קונדמין שיאפשר לכם להכיר את מונקו המסורתית והאותנטית. מסלול זה מתחיל בגן האקזוטי והמערה הפרהיסטורית, נמשך במוזיאון לאנתרופולוגיה פרהיסטורית ובפארק הנסיכה אנטואנט ומסתיים בנמל הרקולס. הטיול כולו נמשך שעתיים ללא ביקור במוזיאונים, כך שהוא מתאים גם לאלו שמבקשים לספוג מדע ותרבות ביום אחד ולבקר גם במוזיאונים.

אגב, אם אתם מעוניינים לעשות קניות במחירים אחרים, בטח תשמחו לדעת שאתם לא צריכים להרחיק הרבה – בצמוד לשוק קונדמין נמצאים שני רחובות שנחשבים לאזורי ה-שופינג בנסיכות: המדרחוב ברחוב הנסיכה קרוליין (Rue Princesse Caroline) והמדרחוב שברחוב גרימלדי (Rue Grimaldi).

מידע חשוב נוסף