העיירה הציורית אֶז – Èze – רבע שעה ממונטה קרלו

הרבה מטיילים שמבקרים במונקו מחליטים ללון בעיירה הקסומה EZe (אז). בתי המלון שבה הרבה יותר זולים מאשר במונקו עצמה והיא נמצאת רק 15 דקות נסיעה ממונטה קרלו.


העיירה הצרפתית אז - eze
העיירה הצרפתית אז – eze

העיירה Èze

ממוקמת בראש הר בגובה 400 מטר מעל פני הים, בין הערים ניס ומונקו. העיירה אֶז (Èze) נבנתה במאה השלוש עשרה על ידי קבוצת פיראטים והפכה לאחד הכפרים הצרפתיים המכונים Villages Perche. כפרים שנבנו בסגנון זה היו קשים לגישה מכיוון ובוניהם רצו למגן אותם בקלות מפני ביזה. גם הכפר אז נבנה על צוקים בגובה כ-400 מטר מעל פני הים לצרכי הגנה, אבל במהלך השנים הוא הפך ממבצר הגנתי לפנינה אדריכלית שהושפעה מסגנונות שונים כמו הסגנון הרומי, המורי ועוד. לכפר גם סגנון בנייה ייחודי שמתאפיין בכך שהכפר שנמצא על גבי הצוקים נראה כמו "דבוק" אליהם. מכיוון שההגעה אל אז היתה מורכבת, העיירה נזנחה עד שנות העשרים של המאה ה-18, אז נסללו כבישים והונחו תשתיות מודרניות.

ואגב, המבצר העתיק שנבנה במקום במאה ה-13 פורק ב-1706 בפקודת לואי ה-14 מסיבה פרוזאית לחלוטין – הוא הפריע לתקשורת בין הכפר אז לנסיכות מונקו. כיום עם זאת המצב שונה בתכלית והכפר אז הוא נקודת מוצא אידיאלית לביקור במונקו. האקלים הנוח שבעיירה מאפשר לתיירים להינות מפירות כמו בננה, תמרים וחרובים שגדלים במקום ומהאווירה הנפלאה של הריביירה הצרפתית. וכאמור, מטיילים רבים שמגיעים למונקו בוחרים לעצור כאן לחצי יום או יום ולעיתים בוחרים ללון פה.


תכנון טיולים באנר

מלונות מומלצים בעיירה

אטרקציות באז

הגן הבוטני Jardin Exotique Panorama

בגן הבוטני Jardin Exotique Panorama תוכלו למצוא מגוון עשיר מאוד של צמחייה אקזוטית מכל יבשות העולם, למשל בחלקו הצפוני של הגן יש צמחים מאזור הים התיכון והוא כולל ביצות, מערות ומפל. מיקומו של הגן בחצרו של מבצר עתיק מימי הביניים בגובה של  429 מטרים מעל הים התיכון מבטיחה הן הגנה מפני רוחות צפוניות, הן ניקוז יעיל והן נוף מרהיב על הריביירה. הגן זכה לפרסים רבים וניתן לבקר בו באמצעות סיורים מודרכים.

airalo ad

מידע נוסף

הכנסייה של אז

הכנסייה של אז נבנתה על יסודותיה של כנסייה קדומה המאה ה-12. הכנסייה נבנתה מחדש, והחליפה את המבנה הקודם שהיה הרוס.

הכנסייה של אז במרכז התמונה
הכנסייה של אז במרכז התמונה

הצריח הדו קומתי של הכנסייה שנבנה במאה התשע-עשרה, הוכה שוב ושוב על ידי ברקים שהוציאו מכלל שימוש את הכיפה המקורית. בפנים הכנסייה יש אולם יחיד עם קפלות צד וחלונות עם מאפיינים בארוקיים.

מידע נוסף

חנות הבשמים – Galimard

במפעל ובחנות המוזיאון של Galimard נערכים  סיורים מודרכים חינם 365 ימים בשנה. מוזיאון הבשמים המקסים הזה משקף את הנוסטלגיה של העבר עם בקבוקי הבושם העתיקים המפוארים של אז, כמו גם את המצב הנוכחי של תעשיית הבשמים. זה כולל תהליך ייצור הסבון שמסופק מכאן לכל חנויות הרשת.

בחנות המוזיאון ניתן לקנות את מוצרי Galimard במחירי המפעל.

סיורים מודרכים יש לקבוצות או ליחידים, בכל השפות האירופאיות הנפוצות כולל אנגלית (וגם ברוסית ובסינית).

שעות פתיחה

ימי שני עד ראשון, כולל בחגים

אתר המפעל וחנות המוזיאון של Galimard

חנות הבשמים – Fragonard

מפעל הבשמים והקוסמטיקה Fragonard מצויד במעבדות מודרניות בהן נשמרות ומשולבות טכניקות עתיקות ביותר לרקיחת בשמים. גם כאן הביקור במפעל מוצע ללא תשלום.

בחנות המוזיאון ניתן לקנות את מוצרי Fragonard במחירי המפעל.

שעות פתיחה

המפעל פתוח כל יום, כולל ימי ראשון וחגים, מ-9:00 עד 18:00.

אתר החנות

מלונות מומלצים באז

הדרך מאז למונקו