מוזיאון Place de la Visitation והקפלה

מוזיאון Place de la Visitation

מוזיאון Place de la Visitation


המוזיאון הוא קפלה רומית קתולית שהוקמה במאה ה-17 (כנראה בשנים 1665-1675) ברובע מונקו ויל. הקפלה הוקמה ביוזמתה של Charlotte de Gramont, רעייתו של נסיך מונקו דאז לואי הראשון. הקפלה שימשה בתחילה כחלק ממנזר Visitandines שנוסד ע"י הנסיכה ושנועד לחנך את בנות מונקו, מתוכם שתי בנות מ-6 הילדים המשותפים שנולדו לזוג המלכותי של מונקו.

מנזר מעניין במיוחד

אמנם הנסיכה שייסדה את המקום נחשבה לאדוקה מבחינה דתית, אבל היא בילתה את מירב זמנה בפריז ולא במונקו והוגלתה מצרפת למונקו מסיבה אחת – היא נתפסה מנהלת רומנים אסורים עם מלך צרפת לואי ה-14, עם הרוזן של Villeroi ואפילו עם בת דודתה. מסתבר שהיה מאוד מעניין במונקו במאה ה-17…


תכנון טיולים באנר

במהלך השנים המנזר עבר שינויים רבים, למשל בשנת 1792 גורשו ממנו הנזירות והוא למעשה נסגר. בהמשך המנזר הפך למחסן תבואה ונהרס כליל מלבד הקפלה שנותרה בעינה. עם זאת, כל מה שהיה בתוך הקפלה נהרס ולא קיים כיום מלבד המזבח הראשי, כך שקשה לדעת מה היא הכילה בעבר.

airalo ad

הקפלה עוצבה בסגנון הבארוק האיטלקי ע"י האדריכל האיטלקי Marc-Antoine Grigho, אותו אדריכל שבנה את שער הכניסה לארמון הנסיך ואת גרם המדרגות הכפולות בחצר הארמון. הקפלה כוללת רצף של קשתות, מזבח המפואר ושתי קאפלות צדדיות שמעניקים לה אווירה מיוחדת ומיסטית גם היום ולכן היא אידיאלית לאירוח תערוכות שונות.

הרבה יותר מקפלה

הקפלה הוסבה למוזיאון ב-1910 ע"י נסיך מונקו אלברט הראשון, הנסיך שהקים את המוזיאון האוקיינוגרפי המפורסם. עם זאת, המקום התפרסם דווקא ב-1995 כאשר הוא הציג את היצירות דתיות מהאוסף של Barbara-Piasecka Johnson. מדובר בעיקר ציורים של רובנס, ריברה וציירים איטלקים, ספרדים ופלמים מתקופת הבארוק.

האוסף המפורסם שהה במקום רק כ-10 שנים ונמכר ב-2014 במכירה פומבית (לפי צוואתה של Barbara-Piasecka Johnson) במטרה לגייס כספים לקרן שהקימה לסיוע לילדים אוטיסטים. מכיוון שהמוזיאון נמצא לרגלי הרושה, צוק מונקו, הדרך הטובה ביותר לחוות אותו היא באמצעות הרגליים, כלומר להגיע אליו במסגרת סיור של שעתיים שמתחיל בארמון הנסיך, ממשיך במוזיאון לאוקיינוגרפיה ובגני סנט מרטין, עוצר לביקור במוזיאון ומסתיים בנסיעה ברכבת התיירותית של הנסיכות.

הרכבת התיירותית של מונקו

הרכבת התיירותית של מונקו

למרות שהאוסף המרכזי בקפלה איננו שם היום, המקום בהחלט שווה ביקור. האוסף שהיה בקפלה השיג סכום של יותר ממיליון פאונד בבית המכירות הפומביות כריסטי, כך ששווה לבוא ולראות איך נראית אכסניה יוקרתית במיוחד. המוזיאון עדיין נחשב לאטרקציית חובה בנסיכות מבחינה אדריכלית וכולל יצירות דתיות שונות, כך שמומלץ להגיע בשעות הביקור (כל יום בין 10:00-16:00 מלבד ימי שני) ולהקדיש למקום כשעה.

ליצירת קשר ומידע חשוב נוסף

עלות הכניסה למוזיאון

  • מבוגר – 3 אירו
  • סטודנטים – 1.5 אירו
  • ילדים עד גיל 12 – חינם